İşaret dili çok şeyi değiştirir!

PAYLAŞ:

Sizde sessiz dünyanın sesine kulak verip işaret dili öğrenmek istiyorsanız, bu eğitim tam size göre!

Türk İşaret Dili, işitme engelli Türk vatandaşlarının dilidir. Belirli hareketler, el işaretleri ve çeşitli yüz ifadelerinden oluşan görsel bir dildir. Kendine özel grameri ve cümle yapısı vardır.

Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) verilerine göre; dünya genelinde 466 milyon, ülkemizde ise 3 milyona yakın işitme engelli bulunmaktadır. Azımsanmayacak bu rakamlar çerçevesinde, milyonlarca işitme ve konuşma engelli bireyleri anlamak, onlarla anlaşmak ister misiniz?

İşaret dili işitme engelli olmayanlar ile işitme engelli olanlar arasında kurulmuş bir köprüdür. El işaretleri ve yüz hareketlerinden oluşan birçok ifadeyi kullanarak iletişim kurulur. İşaret dili öğrenmek ve anlamak yalnızca işitme engelli olanlar için değil, işitme engellilerle birlikte yaşayan ve onlarla iletişim kurmak isteyen herkes içindir.

Tüm Sivil Havacılar Derneği olarak düzenlediğimiz Türk İşaret Dili eğitimleriyle; işitme engelli olan bireyler ile temel düzeyde anlaşabileceksiniz.

Eğitimlerimiz toplamda 50 saat olarak, haftada 1 gün 4 saat olarak, Atatürk Havalimanı, B Kapısında yer alan dernek merkezimizde gerçekleştirilmektedir.

Eğitimlerimiz 3 ay olup eğitim ücreti aylık 150 TL’dir. Üyelerimize özel %20 indirim uygulanmaktadır.

Eğitimler daha önce Türk Hava Yolları kabin ekiplerine eğitim veren, Hilal Paçaçı tarafından verilmektedir.

Ön kayıt işlemleri için aşağıdaki linke tıklayıp formu doldurunuz. 

https://forms.gle/uKoaRm8qvyySjsqk8

Program ile ilgili soru ve görüşleriniz için isaretdili@tushad.org e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.