İstanbul Kültür Üniversitesi’nde “Lojistik Sempozyumu” Düzenledik

PAYLAŞ:

Tüm Sivil Havacılar Derneği (TÜSHAD) olarak; 18 Nisan’da İstanbul Kültür Üniversitesi’nde “Lojistik Sempozyumu” düzenledik.

Turkish Cargo’da görev yapan Gümrük Müdürü Seyfullah Topal, Load Master Oğuz Şan, Kargo Gelişim Projeleri Şefi Osman Nuri Ustabaş ve Özel Kargolar Uzmanı İbrahim Sipahi sempozyuma konuşmacı olarak katılım sağlayarak değerli bilgi ve tecrübelerini öğrencilere aktardılar ve öğrencilerin sektöre dair tüm sorularını yanıtladılar.

Sempozyumda öğrencilere; hava kargo taşımacılığının önemi, genel taşımacılıktaki payı, yeni havalimanın Türkiye ve dünya hava-kargo sektörüne yapacağı katkılar, özel ve değerli kargo türleri, nitelikli depolama alanları, Load Master’ın görevleri, Kargo 4.0 kapsamındaki inovatif çözümler ve gümrük uygulamalarına ayrıntılarıyla yer verilmiştir.

Tüm konuşmacılar; özellikle İstanbul’un; kıtalar arasında stratejik bir noktada bulunması yönüyle ve Türk Hava Yolları’nın hava kargo taşımacılığındaki küresel düzeydeki girişimleri kapsamında paydaşlar tarafından yürütülen üstün çabaya ve sağlanan katma değere vurgu yaptı.