Nefes Eğitimi

PAYLAŞ:

"Doğru Nefes”, sadece oksijen alıp karbondioksit vermek değil, bizlere bütüncül sağlığa giden tüm yolları açan, bizi kendimizle buluşturan, bağışıklığı artıran, içsel farkındalığı geliştiren, fiziksel, duygusal ve ruhsal gücün "temel bileşeni"dir.

 

Bilimsel çalışmalar, farklı duygu durumlarının farklı nefes ritimlerini tetiklediğini göstermekle birlikte, bunun tam tersinin de; değişik nefes ritimlerinin değişik ruh hallerinin deneyimlenmesini sağladığını da  işaret ediyor. Ayrıca nefes yoğunluklu pratiklerin fizyolojimiz üzerinde etkileri de araştırılmış ve kandaki bağışıklık hücrelerinde moleküler düzeyde farklılık yarattığı gözlemlenmiştir.

 

Yani doğru nefes alma pratikleri biyolojimizi en temel düzeyde etkilemektedir.

 

Nefes alındığı an ve kişiye özgüdür. Yaşamın her anının yaşadığımız her duygu ve düşüncenin, attığımız her adımın nefeste bir karşılığı vardır. Nefes bedenle zihin arasındaki en sağlam köprüdür. Bizler de  TÜSHAD  ailesi olarak,  eğitmen  Aslı Aktaş ile "Nefes Alma Teknikleri" eğitimi ile sağlığınızı iyileştirmeniz ve zindeliğinizi arttırmanız için siz üyelerimizle 22 Mart Salı günü saat 20:00’de zoom etkinliğinde buluşuyoruz.

 

Tarih: 22 MART 2022   Saat: 20:00

 

Üyelik mail adreslerinize gelen zoom linki üzerinden katılım sağlayabilirsiniz.