Pilotlar Gününü Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Kutladık

PAYLAŞ:

26 Nisan Dünya Pilotlar Günü, Türkiye’nin ilk pilotu ve 1 numaralı lisans sahibi Fesa Evrensev’in Türkiye semalarında ilk uçuşunu gerçekleştirdiği gündür. Bizler de TÜSHAD olarak; havacılığın en temel ve vazgeçilmez unsuru, üstlenmiş oldukları sorumlulukla uçuş emniyeti ve havacılık güvenliğinin ayrılmaz parçası olan değerli pilotlarımızın Dünya Pilotlar Günü’nü Yıldız Teknik Üniversite ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz sempozyumla kutladık.

Sempozyumda; yüksek stres altında ve saat mefhumu olmaksızın çalışan, gökyüzünü evi bilen pilotların aldıkları kapsamlı eğitimler ve pilot olma serüvenleri mercek altına alındı. Türk Hava Yolları A320 Tip Eğitim Şefi ve derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Uçar kaptanımızın sunum ve moderatörlüğünde, Türk Hava Yolları II.Pilotu Rafia Funda Ölçen ile eşşiz bir söyleşi gerçekleştirildi.

Yamaç paraşütü eğitmeni Hakan Güler paraşütçülüğün önemini ve eğlenceli yanlarını paylaştığı sempozyumda, Türk Hava Yolları kabin ekibinin canlı müzik performansı renk katarak, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine keyifli ve faydalı bir içerik sunulmuştur.

Büyük sorumluluk gerektiren bu onurlu görevi yerine getiren pilotlarımızı bir kez daha kutluyor, emniyetli uçuşlar diliyoruz!