YÖNETİM KURULU

PAYLAŞ:

Arif Ali Gezmişoğlu

Yönetim Kurulu Başkanı

8 Mart 1980 Rize doğumlu olan Arif Ali Gezmişoğlu Ümraniye Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Colorado Eyalet Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü 2003 yılında tamamlamıştır. Havacılık ve uzay çalışmaları üzerine mezuniyet projesi kapsamında NASA’nın JPL laboratuvarlarında başarılı bir şekilde fırlatılan ve iniş yapan RoverSAT uydu projesinde takım lideri olarak görev yaptırmıştır. İlk profesyonel çalışma hayatına Dubai’de Demir Çelik fabrikasında Endüstri Mühendisi olarak başlamıştır. 2004 yılında Türk Hava Yolları A.O.’na katılmış; sırasıyla Gelir Yönetiminde Endüstri Mühendisliği, Dubai’de Ticaret Şefliği, Genel Müdürlükte Müfettiş Yardımcılığı, Kalite Güvence biriminde Yer İşletme Denetçiliği, İnsan Kaynaklarında Yabancı Pilot Koordinatörlüğü, Rusya Sochi’de Bölge Müdürlüğü, Samsun’da Bölge Müdürlüğü vazifelerinde bulunmuş, rekabet etme kabiliyetinin çok önemli olduğu havacılık sektöründe 4 yıl boyunca Müşteri Deneyimi Müdürü olarak görev yaptıktan sonra Müşteri Deneyimi Başkan Yardımcılığına atanmıştır. 2019 yılı Eylül ayından itibaren ise Pazarlama Başkanlığına vekalet etmektedir. Çalışma hayatı esnasında Maltepe Üniversitesi'nde MBA programını tamamlayan Arif Ali Gezmişoğlu evli ve 4 çocuk babasıdır. TÜSHAD Kurucular Kurulu üyesidir. Hobileri arasında uçmak, yüzme, koşu, sinema ve tarih kitapları gelmektedir. Giriş seviyesinde Almanca, Arapça, Rusça ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.


İslam Güre

Genel Sekreter

3 Mart 1989 Bursa doğumlu olan İslam Güre, lise eğitimini Mustafakemalpaşa Lisesi’nde, lisans eğitimini ise Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamıştır. Üniversite eğitimi esnasında Ankara Sosyal Araştırmalar Merkezi’nde (ANAR) araştırmacı olarak birçok siyasal ve sosyal araştırmaların içerisinde yer almıştır. Aynı zamanda "Fotoğraf Çekmeye Ne Engelin Var?" ile "Yenilenebilir Avrupa: Yeşil Enerji Zirvesi" başlıklı Avrupa Birliği projelerinde koordinatörlük görevi üstlenmiş, üniversiteden mezun olduktan sonra da Avrupa Birliği projesi kapsamında Almanya'da "Uluslararası Ticaret" eğitimi almıştır. Bu sosyal aktivitelerin yanı sıra, üniversite eğitimi sırasında 2 kez Work & Travel programıyla Amerika deneyimi yaşayan İslam Güre, askerlik hizmetini tamamladıktan sonra 2014 yılı Mart ayında Türk Hava Yolları A.O.'da profesyonel iş hayatına adımını atmıştır. Sırasıyla 2 yıl Personel Yönetimi Başkanlığı'nda ve 2 yıl da Pazarlama Başkanlığı Müşteri Deneyimi Müdürlüğü’nde görev aldıktan sonra 2018 yılı Ocak ayından itibaren Satış Başkanlığı'nda Rusya bölgesinden sorumlu uzman olarak çalışma hayatına devam etmektedir. 2017 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Hava Taşımacılığı Yönetimi yüksek lisans programını tamamlamış, yüksek lisans projesini ise "Operasyonel Performans Göstergelerinin Müşteri Memnuniyetine Etki Değerlerinin Belirlenmesi” konusu üzerine hazırlamıştır. Evli ve 1 çocuk babası olan İslam Güre, iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Yavuz Ulusoy

Muhasip

19 Eylül 1976 İstanbul doğumlu olan Yavuz Ulusoy, Çağlayan 50.Yıl Lisesinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünden 1999 yılında mezun olmuştur. 2011 yılında Fatih Üniversitesi'nde MBA yapmıştır. 2001 yılında Amerika’da 1 yıl İngilizce eğitimi almış olup Türkiye’ye döndükten sonra sırasıyla, Destek YMM Ltd Şti.'nde Denetçi Yardımcısı, Etkin Denetim ve YMM Ltd. Şti. ile Turan Denetim ve YMM Ltd.Şti.'nde Vergi Denetmeni olarak çalışmıştır. 2012 Kasım ayında Türk Hava Yollarında A.O. Vergi Müdürlüğü'nde uzman olarak göreve başlamıştır. Aralık 2017’den beri ise aynı kurumdaİşletme Muhasebe Müdürü olarak çalışmaktadır. Evli ve 3 çocuk sahibi olan Yavuz Ulusoy, iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Çağrı Kaya

Yönetim Kurulu Üyesi

20 Haziran 1987 Sivas Kangal’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Ümraniye Nevzat Ayaz Lisesi’nde, lisans eğitimini ise Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği bölümünde tamamlamıştır. 2011-2012 yıllarında ABD’de bulunmuş, 2013-2015 yıllarında ise İspanya Unıversidade da Coruna’da Turizm bölümünde eğitim almıştır. Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Yüksek Lisansına devam etmektedir. 2015 yılından beri Türk Hava Yolları A.O.’da Kabin Memuru olarak görev yapmaktadır. 2009 yılından beri de TFF lisanslı aktif futbol hakemliği yapmakta olup İspanya’da hakemlik yapmış ilk Türk hakemdir. Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve vakıfların idaresinde vazife almaktadır. Tüm Sivil Havacılar Derneği Kabin Komisyonu Yönetim Kurulu üyesi olarak yeni dönemde görev almıştır. .Evli ve İyi derecede İspanyolca ve İngilizce bilmekte olup koşu, kitap okuma, yüzme, futbol hobileri arasındadır.


Dr. Muhittin Hasan Uncular

Yönetim Kurulu Üyesi

1976 senesinde Adana'da doğan Muhittin Hasan Uncular ilkokulu İskenderun Demir Çelik İlkokulu’nda okudu. Ortaokul ve lise eğitimini İstiklal Makzume Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Uncular, 1994-1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyup, 1998 senesinde mezun olmuştur. Üniversite yıllarında tezgahtarlık yaptığı Kapalıçarşı'da yurtdışı ihracat ithalat işleri ile de ilgilenmiştir. 1998 senesinde öğretmenliğe başlayan Uncular, 2000 senesinde bir yaz okulu değişim programı kapsamında Amerika'da Clearpool Education Center'da görev yapan ilk Türk olmuştur. Yaklaşık iki sene Türkiye'den uzak kaldıktan sonra öğretmenlik hayatına devam eden M. Hasan Uncular çok sayıda uluslararası konferansta ardıl ve simultane çeviri de yapmıştır. İlk olarak 1993 senesinde Beşinci Mevsim adlı şiir kitabında şiiri yayınlanan Uncular'ın farklı dergilerde yayınlanan röportaj, köşe yazıları ve çevirilerinin haricinde yayınlanmış 25 kitabı bulunmaktadır. Basın yayın işleriyle alakalı genel yayın yönetmenliği, editörlük ve yazı işleri müdürlüğü gibi görevlerde de yer alan Uncular, 2009 senesinden itibaren başlayan havacılık çalışmalarında eğitim ve insan kaynakları ile alakalı konuların da ayrı bir yeri bulunmaktadır. Türk Hava Yolları’nda farklı bölümlerde yöneticilik de yapan Uncular, Uluslararası Hava Taşıyıcıları Birliği (IATA)'nde Global Training Advisory Board üyeliği ve HR Steering Committe üyelikleri de yapmıştır. Ayrıca eğitim, insan kaynakları ve havacılık ile alakalı çok sayıda ulusal ve uluslararası programda konuşmacı olarak yer almış, akademik bildiriler yayınlamıştır. Akademik çalışmalarına da devam eden Uncular’ın, yüksek lisans ve doktora tez konuları da havacılık alanındadır.


Dr. Özlem Özyön

Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nden 2002 yılında lisans eğitimini, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Yöneylem Araştırması Ekonometri Bölümü’nden “Atatürk Havalimanı Dışhatlar Terminal İnşaatında Pert Uygulamaları” isimli teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2012 yılında aynı bölümden “Havacılıkta Kod Paylaşımlı Sefer Probleminin Oyun Teorisiyle Programlanması” konulu tez çalışmasını tamamlayarak doktor ünvanını aldı. Çalışma hayatına üniversite birinci sınıf öğrencisiyken, yarı zamanlı olarak Türk Hava Yolları’nda yer operasyon biriminde başladı. Sonrasında Starteji ve İş Geliştirme birimde yer operasyon süreçlerinin geliştirilmesine yönelik bir çok projeyede görev aldı. 2008 yılında Uluslararası İlişkiler ve İttifaklar Başkanlığında; kod paylaşım anlaşmaları başta olmak üzere yabancı havayollarıyla ticari anlaşmaların akdedilmesini sağladı. 2013 yılı itibariyle  Nişantaşı Üniversitesi’nde İşletme Matematiği, Yer Hizmetleri, Sivil Havacılığa Giriş gibi çeşitli dersler vermektedir. Mevcut durumda akademik çalışmalarının yanısıra Star İttifakı Şefi olarak, global havayolu ittifaklarına üyelikten doğan havayolu sorumlulukların yerine getirilmesi görevini yürütmektedir.


Emre Arpa

Yönetim Kurulu Üyesi

24 Haziran 1985 Bingöl doğumlu Emre Arpa Bingöl Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Uludağ Üniversitesi İktisat bölümünü 2008 yılında bitirmiştir. Wales Üniversitesi Uluslararası Pazarlama Yönetimi bölümünde MBA programını 2011 yılında tamamlayarak ilk profesyonel iş deneyimi olan Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satış Uzmanı görevinde bulunmuştur. İsveç'te 2 yıl Satış Şefliği görevini yürüttükten sonra halen sürdüğü Kampanya Yönetimi Uzmanlığına geçiş yapmıştır. Aynı zamanda başka sivil toplum kuruluşlarında yardım gönüllüsü, yöneticilik görevlerini sürdürmektedir. Evli ve profesyonel satranç oyuncusu olan Emre Arpa'nın santrançta birçok başarısı bulunmaktadır. Su sporları, bisiklete binmek, avlanmak ve gezmek diğer hobileri arasında yer alan Emre Arpa yeni şeyler öğrenmek ve bunları paylaşmaktan keyif alır. Sosyopsikoloji, politik ekonomi, felsefe, teknolojik yenilikler, big data, yapay zeka ile ilgilenen Emre Arpa giriş seviyesinde Arapça, iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Hakan Uçar

Yönetim Kurulu Üyesi

Hakan Uçar 19 Haziran 1980 tarihinde Konya’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamladıktan sonra 1997 yılında Türk Hava Kurumu’nun açtığı pilotaj sınavlarını kazanarak yatılı olarak T.H.K Türkkuşu Uçuş Okulunda eğitimine başlamış, 2001 senesinde pilot olarak mezun olmuş bu kurumda vazifesine devam etmiştir. 2004 yılında THK’dan ayrılarak FLY Havayollarında İkinci Pilot olarak havayolu uçuculuğuna başlamıştır. 2005 yılında Onur Havayollarına geçmiş ve sırasıyla İkinci Pilot, Kaptan Pilot, Öğretmen Kaptan Pilot ve Kurumsal Emniyet Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 2014 yılında Türk Hava Yolları A.O’na katılmış Öğretmen Kaptan Pilot olarak görevine devam etmektedir. Çalışma hayatı esnasında Okan Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümünü ile Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirmiştir. 2016 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Air Transport Management MBA programını bitirmiştir. 2014 senesinden itibaren Okan Üniversitesi MYO’da havacılık bölümlerinde ders vermektedir. Hakan Uçar evli ve 2 çocuk babasıdır. Hobileri arasında havacılığın tüm dallarında faaliyet göstermek, spor, sinema ve havacılık tarihi kitapları gelmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.


Hasan Taşdişer

Yönetim Kurulu Üyesi

Hasan TAŞDİŞER, 23 Temmuz 1989 İstanbul da doğdu.
Plevne Lisesinden mezun olduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü 2014 yılında tamamlamıştır. Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi alanında Tezli Yüksek lisans yapmaya devam etmektedir. İlk olarak profesyonel çalışma hayatına İGDAŞ’a bağlı bir firmada sayaç operatörü olarak başlamıştır. 2009 yılında Türk Hava Yolları A.O. ’na bağlı iştiraklerde başlayarak; Turkish Cargo bünyesinde İstanbul Kargo Müdürlüğü, Kargo Operasyonel Kontrol ve Gelişim Müdürlüğü ve Yurtiçi Satış Başkanlığına bağlı olarak; Harbiye Satış Müdürlüğü ve Acenteler Müdürlüğünde çalıştıktan sonra Tur Pazarlama Müdürlüğünde çalışmaya devam etmektedir. Özellikle Turkish Cargo bünyesinde çalışmakta iken yeni tesise geçişte ve önemli projelerden biri olan Comis sistemine geçişte aktif olarak rol almıştır. Çalışma hayatının yanı sıra çeşitli vakıf ve derneklerde görev almakla birlikte Türkiye’de önemli projelerden bazılarında; Ufka Yolculuk bilgi ve kültür yarışması, Helal ve Sağlıklı Gıda Platformu ile Kritik ve Analitik Düşünme Platformlarında görev almaktadır. Evlidir. Orta seviyede Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir. Hobileri arasında İslam tarihi, kitap okuma, okçuluk ve acemi düzeyde ney üflemek vardır.


Mustafa Mücahitoğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nü yüksek onur derecesiyle tamamlayan Mustafa İsmail MÜCAHİTOĞLU, akabinde University of Salford’da (Manchester, UK) Pazarlama master derecesini elde etmiştir. Lisans tezini Marka Yönetimi Süreci, yüksek lisans tezini Müşteri Deneyimi Yönetiminin Marka Değerine Etkisi üzerine yazmıştır. 2011 – 2013 yılları arasında Tekstil, Turizm ve İnşaat sektöründen firmalara Marka ve Kurumsal İletişim danışmanlığı vermis, 2013 yılında Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanlığı Marka Müdürlüğü’nde çalışmaya başlamıştır. Burada Marka Stratejisinin belirlenmesi ve Müşteri Deneyiminin haritalandırılması, Marka eğitim programı oluşturulması, Boeing 777 uçaklarının kabin içi tasarımları, İstanbul Atatürk Havalimanı Business Class alanlarının endüstriyel & deneyimsel tasarımları, yeni iç hat lounge tasarımları, marka değerinin tespiti ve yönetimi projesi süreçlerini koordine etmiştir. 2015 Eylül ayında Türk Hava Yolları Müşteri Deneyimi Şefliği görevine getirilmiş olup 2019 yılı Eylül ayından itibaren ise Müşteri Deneyimi Müdürlüğüne vekalet etmektedir. Halen bu görevde Türk Hava Yolları’nın uçak içi, havalimanı ve dijital alanlarındaki müşteri deneyimi iyileştirme süreçlerinin yanı sıra, yeni müşteri deneyimi projelerini ve araştırmalarını koordine etmektedir.


Nazan Yalçınkaya

Yönetim Kurulu Üyesi

08 Temmuz 1977 tarihinde Kütahya/Tavşanlı’da dünyaya gelen Nazan Yalçınkaya lise eğitimini Tavşanlı İmam-Hatip Lisesi, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünde tamamlamıştır. Daha sonra öğretmenlik, eğitim koçluğunun yanısıra; çeşitli sivil toplum kuruluşlarının gerek kuruluş aşaması, gerekse de yönetiminde aktif rol almıştır. 2012 Aralık ayında Türk Hava Yolları A.O.’da göreve başlamış olup Gelir Yönetimi uzmanı çalışmaktadır. Türk Hava Yolları çalışanlarından oluşan Widen Your Heart ekibinde sürdürülebilir yardım ve eğitim faaliyetleri yürütmektedir. Yeni dönemde Tüm Sivil Havacılar Derneği Sosyal Sorumluluk Komisyonu’ndan sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almıştır. Yamaç paraşütü yapmak, gezmek ve bisiklete binmek hobileri arasında yer alan Nazan Yalçınkaya, yeni şeyler öğrenmek ve bunları paylaşmaktan keyif alır. Sinema, fotoğrafçılık, bilim tarihi, felsefe, Afrika okumaları ile ilgilenmekte olup orta seviyede Arapça, iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Ü. Arda Ener

Yönetim Kurulu Üyesi

Aslen Denizli, Tavaslı olan Üzeyir Arda Ener, 1990 yılında Ankara'da doğmuştur.  2012 yılında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden Yüksek Şeref Derecesi ile Bölüm Birincisi, Fakülte Üçüncüsü olarak mezun olmuştur. 2012 yılında KOSGEB İş Planı Yarışmasında ekibi SleepSoon projesi ile ikincilik ödülü almıştır. Yüksek Lisans eğitimini İ.D. Bilkent Üniversitesi, İletişim ve Tasarım Bölümü'nde 2015 yılında tamamlamış ve tezini Giyilebilir Teknolojiler üzerine yazmıştır. 2016 yılında Endüstri Ürünleri Tasarımı A.B.D. Doktora çalışmalarına Gazi Üniversitesinde başlamış ve 2018 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinde devam etmektedir. 2012 yılında göreve geldiği İ.D. Bilkent Üniversitesinde Öğretim Asistanlığının ardından Türk Hava Kurumu Üniversitesinde Kültür Bölümü Sorumlusu olarak görev yapmış ve 2016 yılında Türk Hava Yolları A.O. Müşteri Deneyimi Müdürlüğünde Kullanıcı Deneyimi ve Endüstriyel Tasarımcı olarak çalışmaya başlamıştır. Yeni dar gövde B737-8, B737-9 Max, A321 Neo, yeni geniş gövde B787-9 ve A350-900 uçaklarının kabin içi tasarımları, koltuk tasarımları ve İstanbul Havalimanı Müşteri Temas Noktaları iç mimari tasarımları ve endüstriyel ürünlerinin tasarımları süreçlerinde görev almıştır. Halen bu görevde Türk Hava Yolları kabin içi, dijital ve havalimanı müşteri deneyimi ve tasarım süreçlerinde görev almaktadır. 2009-2015 yılları arasında siyaset ve STK yönetimlerinin gençlik yapılarında çeşitli görevler almıştır.  Başlangıç düzeyinde Fransızca, İtalyanca ve iyi derecede İngilizce bilmektedir. Fotoğrafçılık, dış politika, insan bilgisayar etkileşimi hobileri arasında yer almaktadır.


Hüseyin Karpınar

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

24 Temmuz 1989 Kahramanmaraş Elbistan’da doğmuştur. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İşletme bölümünü tamamlamıştır. Almanya’da Fh Schmalkalden üniversitesinde bir dönem öğrenci değişim programına katılmıştır. Yüksek lisansını ise Marmara Üniversitesi Global Pazarlama alanında yapmış olup bitirme tezini “Sosyal Medya Kullanımının Marka Bilinirliğine Etkisi: Türk Hava Yolları Örneği” konusu üzerine yazmıştır. 2012 yılında Türk Hava Yolları A.O.’da iş hayatına adım atmış olup Uçuş İşletme Başkanlığı bünyesinde ön muhasebe, bütçeleme ve raporlama alanında çalışmaktadır. Başlangıç düzeyinde Almanca ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Erhan Savaş

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

10 Nisan 1988 İstanbul doğumlu olan Erhan Savaş İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümünü 2011 yılında tamamlamıştır. Profesyonel çalışma hayatına 2011 yılında beyaz eşya sektöründe Analiz ve Tasarım Mühendisi olarak başlamıştır. 2012 yılında Türk Hava Yolları Teknik A.Ş’ye katılmış; sırasıyla Part21J Tasarım Mühendisi, Part21G Üretim Mühendisi, Part21G Üretim Onaylayıcı Personeli, Yapısal Uyumluluk Doğrulama Mühendisi ve son olarak organizasyon içerisinde Uçuşa Elverişlilik konularında çalışmalar ile ilgili görevler alarak otoriteler ve tasarım organizasyonunun koordinasyonunu yürütmektedir. Ülkemizin havacılık alanında tasarım ve imalat kabiliyetlerinin geliştirilmesi noktasında çalışmaları devam etmekte, bu konular üzerine mesleki eğitimler vermektedir. Hobileri arasında basketbol, sinema, yürüyüş ve koşu gelmektedir. Giriş seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Esra Kılıç

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

19 Ekim 1981 İstanbul’da dünyaya gelmiş, aslen Sivas’lıdır .Kuvayi Milliye ilköğretim, ortaöğretim Kurtuluş Lisesi ve Lise öğrenimini Ümraniye Nevzat AYAZ lisesinde bitirmiştir. Trakya Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümünden mezun olduktan sonra Divan , Çırağan Kempinski, Ritz Carlton otellerinde uzun yıllar görev yaptıktan sonra 2006 yılında Kabin Hizmetleri Başkanlığında THY A.O.’da göreve başlamıştır. Üsküdar Musuki Cemiyetinden Şan dersleri almış , halen ud derslerine devam etmektedir, 2017 yılında Boston’da Holyoke College Üniversitesinde dünyaca ünlü Filistin ve Lübnan’lı Müzisyenlerle sahneye çıkmış , Klasik Arap Müziği eserleri seslendirmiştir. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları ve vakıflarda görev almaktadır. Seyahat, tasavvuf, müzik, hat ve Arap dili üzerine araştırmalar hobileri arasındadır.


Fatih Ağbal

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

06.07.1988 İstanbul doğumlu olan Fatih Ağbal, 2011 yılında Başkent Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler İngilizce İşletme bölümünden mezun olmuştur. 2012 Eylül ayında Türk Hava Yolları A.O. Genel Satınalma Başkanlığında uzman olarak göreve başlamış ve sonrasında Muhasebe ve Mali Kontrol Başkanlığında Mali Kontrol uzmanı olarak çalışmıştır. 2016 Temmuz ayından itibaren İsveç/Göteborg ofisinde Muhasebe Şefi olarak Türk Hava Yollarında çalışmaya devam etmektedir. Beykent Üniversitesinde MBA programına devam etmekte olup iyi derecede ingilizce bilmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.


Levent Savaş

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

1980 İstanbul doğumlu olan Levent Savaş, lise eğitimini Yeni Levent Lisesi’nde, lisans eğitimini ise Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Üniversite eğitiminin akabinde askerlik hizmetini tamamlamış ve hemen akabinde 2006 yılında profesyonel iş hayatına üretim sektöründe Planlama Mühendisi olarak başlamıştır. 9 sene boyunca farklı firmalarda son 7 senesi yönetici pozisyonunda olmak üzere çalıştıktan sonra 2014 yılında Türk Hava Yolları A.O.'na geçiş yapmıştır. İlk 2 yılı Uçuş İşletme  Başkanlığı'nda Uzman, son 2,5 yılı ise Kurumsal İnovasyon ve Projeler  Başkanlığı’nda Kalite ve Doküman Yönetimi Şefi pozisyonlarında olmak üzere 4,5 yıldır bu kurumdaki görevini sürdürmektedir. Eğitim hayatına devam etme kararı alan Levent Savaş, halihazırda İstanbul Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği yüksek lisans programına devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babası olan Levent Savaş, iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Muhammed Aydın

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

1990 yılında Diyarbakır’da doğan Muhammed Aydın lise eğitimini Şanlıurfa Fen Lisesi'nde, lisans eğitimini ise İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümünde onur bursuyla okumuştur. Üniversite eğitimi esnasında ve sonrasında yurtiçi ve yurtdışındaki farklı sektörlerdeki firmalara Dijital Pazarlama ve Yazılım Geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermiştir. 2015 yılında Türk Hava Yolları Online Satış ve Pazarlama Müdürlüğü’nde yeni web sitesi ve mobil uygulamanın geliştirme süreçlerinde yer almıştır. Şu an aynı müdürlük altında, veri analitiği üzerine çalışmalarına devam etmektedir. İyi derece İngilizce bilmektedir.


Muhammed Fatih Çalışkan

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

01 Mart 1991 yılında Fatih/İSTANBUL’da dünyaya geldi. Memleketi Ankara/Nallıhan’dır. Lise öğrenimini Başakşehir de bulunan Çınar Koleji’nde 2009 senesinde tamamladı. 2014 senesinde Fatih Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezuniyeti sonrası 2017 senesinde İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine Nişantaşı Üniversitesinde Yüksek Lisans’ını yaptı.Öğrenim hayatı boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev alan Muhammed Fatih ÇALIŞKAN profesyonel anlamda çalışma hayatına 2016 senesinde Türk Hava Yolları Kargo Başkanlığı’nın Mali İşler Müdürlüğü’nde Memur olarak başladı. Daha sonrasında atanmış olduğu Kargo Tarife Müdürlüğü’ndeki görevine halen devam etmektedir. Evli ve bir çoçuk babasıdır.


Recep Bat

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

29 Mart 1995 doğumlu olan Recep Bat lise eğitimi Mustafa Barut Lisesi’nde tamamladıktan sonra Arel Üniversitesi Sivil Havacılık Ön Lisans, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Lisans, Erciyes Üniversitesi Turizm Lisans bölümlerinden mezun olmuştur. 10 yaşından itibaren eğitim hayatıyla birlikte bilgisayar şirketinde sistem yöneticisi olarak çalışan Recep Bat aynı dönemlerde bir çok havacılık organizasyonunda yönetici olarak yer almıştır. Öğrencilik yıllarından bu yana yazılım ve havacılık üzerine uzmanlaşan Recep Bat, Türkiye Teknoloji Takımı, Stratüs Havacılık Derneği ve bir çok özel projede Robotik Kodlama, Arduino, Temel Bilgisayar Kursu, İnsansız Hava Aracı Yapımı ve Pilotluğu Eğitimi, Havacılık Eğitmenliği ve Uçak Simülatörü Eğitmenliği yapmıştır. Hobileri arasında uçmak ve kickboks olan Recep Bat, mekaniğe özel ilgi duymakta ve araba, uçak, İHA, gemi ehliyetleri bulunmaktadır. İyi seviyede İngilizce bilmektedir.